Site icon AZ Alkmaar Polska

AZ Alkmaar przegrywa na inaugurację z PSV

PSV Eindhoven 3   2 AZ Alkmaar  All Goals 12 08 2017

Na inauguracje nowego sezonu Eradivise na Philips Stadion oglądaliśmy bardzo wyrównane i emocjonujące starcie. Niestety, piłkarze AZ Alkmaar po zaciętym boju przegrali z gospodarzami 2-3. Spotkanie sędziował Bjorn Kuipers.

Spotkanie dla AZ Alkmaar rozpoczęło się nie do końca dobrze. Już w ósmej minucie spotkania boisko musiał opuścić kontuzjowany Stengs. W jego miejsce pojawił się Dabney dos Santos. Jednak zmiana ta okazała się korzystna dla wyniki spotkania już 10 minut później. Dogranie Weghorsta z prawej strony wykorzystał właśnie dos Santos, który otworzył wynik tego spotkania.

Prowadzenie AZ trwało zaledwie 13 minut. Piłkę na lewym skrzydle otrzymał Lozano, który zdecydował się na indywidualną akcję. Po kilkudziesięciometrowym rajdzie Lozano zmylił obrońcę AZ i uderzył w kierunku bliższego słupka nie dając szans golkiperowi Kalmarów. Chwilę później, także w drużynie PSV konieczna była zmiana. Boisko opuścił Brenet, a w jego miejsce pojawił się Kenneth.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze. Trzy minuty po przerwie, podanie w środku pola otrzymał Pereiro. W łatwy sposób ominął on Svenssona, wpadł w pole karne i uderzał z ostrego kąta. Po interwencji Bizota piłka wpadła do bramki dając prowadzenie PSV. Golkiper AZ powinien się lepiej zachować w tej sytuacji. W 77 min. meczu Hendrix dośrodkował w pole karne prosto na głowę Pereiry. Ten uderzył głową prosto w Bizota. Golkiper AZ ponownie popełnił spory błąd „wypluwając” piłkę prosto pod nogi van Ginkela, który podwyższył wynik meczu na 3-1.

Na 10 minut przed końce meczu po faulu w polu karnym na jednym z zawodników AZ , sędzia podyktował jedenastkę. Z rzutu karnego nie pomylił się Weghorst, który zdobył gola kontaktowego. Goście próbowali jeszcze wyrównać, jednak zabrakło czasu i z trzech punktów na inaugurację cieszyć mogło się PSV Eindhoven.