Site icon AZ Alkmaar Polska

Drugie ligowe zwycięstwo na koncie AZ Alkmaar

W trzeciej kolejce Eradivise AZ Alkmaar podejmowało w meczu wyjazdowym Vitesse. W ostatnich trzech meczach bilans był niekorzystny dla AZ. Kalmary remisowały i dwukrotnie przegrywały z Geel en Zwart. Piłkarzy Alkmaar czekało więc bardzo trudne wyzwanie, któremu stawili czoła i po zaciętym pojedynku wygrali 2-1.

Kalmary genialnie rozpoczęły sobotnie starcie. Już w trzeciej minucie świetnym dograniem z rzutu wolnego popisał się Vejinovic. Do piłki dopadł Weghorst, który uderzył z pierwszej piłki tuż przy słupku i dał prowadzenie swojej drużynie. Od samego początku to AZ było na boisku dużo lepszym i aktywniejszym zespołem, który więcej czasu utrzymywał się przy piłce i tworzył dużo sytuacji bramkowych. Brakowało jednak skuteczności, a dodatkowo bardzo dobrze dysponowany był bramkarz Vitesse, Pasveer.

Nic nie zmieniło się w drugiej połowie. AZ wciąż dążyło do podwyższenia prowadzenia, ale ta sztuka się nie udała. W 68 minucie meczu z kontrą ruszyli gospodarze. W pole karne dośrodkował Linssen, a strzałem głową wyrównał Matavz. To sprawiło, że Kalmary zaczęły jeszcze bardziej naciskać rywali chcąc za wszelką cenę wyjechać z Amhen z trzema punktami.

Decydującą bramkę udało się zdobyć w 81 minucie. W pole karne ponownie zacentrował Vejinovic. Na dalszym słupku ustawiony był Weghorst, który i tym razem wykorzystał dobre dogranie kolegi. Tym razem strzałem głową. Pasveer był bliski skutecznej interwencji, ale ostatecznie, piłka po jego rękach wpadła do siatki. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianom i Kalmary mogły cieszyć się drugim ligowym zwycięstwem.

AZ z sześcioma punktami na koncie zajmuje aktualnie siódmą lokatę w tabeli. Tyle samo oczek mają także Vitesse, Utrecht, Ajax oraz Venlo. Na prowadzeniu z kompletem dziewięciu punktów Feyenoord Rotterdam oraz PSV Eindhoven.