W pierwszej kolejce Eradivise 2017/2018, piłkarze Johna van den Broma musieli uznać wyższość PSV Eindhoven, które po bardzo zaciętej rywalizacji wygrało z AZ 3-1. Następne spotkanie Kalmary rozgrywały na swoim stadionie. Była to okazja aby przywitać się z kibicami na AFAS Stadion. Rywalem był zespół Den Haag. Mecz sędziował Danny Mekkeile.

W 28 minucie po rzucie rożnym, obrońca Den Haah, Wilfried Kanon sędziował w polu karnym jednego z graczy AZ. Sędzia wskazał na jedenasty metr dyktując rzut karny. Jednocześnie, pokazał Iworyjczkowi żółtą kartę. Kanon 10 minut wcześniej obejrzał już „żółtko” od pana Mekkeile i teraz musiał opuścić boisko.

Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Weghorst, który podobnie jak w meczu z PSV, tym razem również się nie pomylił i zdobył bramkę na 1-0. AZ Alkmaar wciąż naciskało na rywali szukając podwyższenia prowadzenia, jednak w grze Kalmarów brakowało skuteczności.

Sprawdź:  Gradobicie na stadionie Alkmaar

Den Haag zostało zgniecione przez AZ Alkmaar. Posiadanie piłki po stronie gospodarze oscylowało w okolicy 70%. Kalmary raz za razem tworzyły groźne sytuacje pod bramką rywala. Łącznie, w całym meczu oddali ponad 30 strzałów, w tym 10 celnych.

Jeden z nich to strzał z 70 min. meczu kiedy z rzutu rożnego zagrywał Veijnović. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Til, który ustalił wynik meczu na 2-0 i zagwarantował AZ pierwsze trzy punkty w tym sezonie.