Lepszego początku sezonu AZ Alkmaar nie mogło sobie wyśnić! Drugie zwycięstwo ligowe daje pierwsze miejsce dzięki przewadze bramek nad drużyną PSV Eindhoven. Sezon w wykonaniu AZ Alkmaar wydaje się być bardzo ciekawy!

AZ Alkmaar swoją wyjazdową batalię rozpoczęło od drużyny Emmen. Pierwszy mecz wyjazdowy okazał się równie spektakularny i udany co pierwszy u siebie, albowiem już w pierwszej połowie drużyna Alkmaar prowadziła wynikiem 3:1 na stadionie Emmen!

W pierwszej połowie bramki dla AZ Alkmaar strzelali Boadu. Ouwejan i Idrissi. Drugą bramkę Idrissi strzelił również w drugiej połowie, w 71 minucie. Od tamtego momentu spotkanie w pełni ostudziło się, albowiem AZ Alkmaar miało swój wynik, natomiast Emmen było przekonane o swojej porażce.

Więcej na temat spotkań AZ Alkmaar i ligi Eredivisie na stronie betonline.net.pl