Kalmary pewnie awansowały do finału KNVB Beker czyli Pucharu Holandii. Alkmaar zdeklasowało Twente wygrywając 4-0. Doskonały mecz w barwach Kalmarów rozegrał Idrissi, który zdobył dwie bramki oraz asystował przy trafieniu Weghorsta. Wynik meczu w 24 minucie spotkania otworzył natomiast Til. W finale Kalmary zmierzą się z Feyenoordem Rotterdam, który w tym sezonie zawodzi swoich kibiców zajmując dopiero piąte miejsce w tabeli ligowej ze stratą 11 punktów do czołowej trójki. Kalmary mają przed sobą dwa bardzo ważne cele.

Finał Pucharu Holandii w kwietniu

Kalmary nie zdołają dogonić Feyenoordu w lidze. To pewne. W meczu finałowym u Puchar Holandii oba zespoły zmierzą się 21 kwietnia. Wcześniej jednak będziemy mogli realnie ocenić szanse Kalmarów po meczu ligowym między tymi zespołami. Już 11 marca AZ Alkmaar uda się na De Kuip w ramach 27. kolejki Eredivisie. W pierwszym spotkaniu ligowym Feyenoord zdeklasował Alkmaar wynikiem 4-0. Wcześniej Kalmary zmierzą się jeszcze w meczu wyjazdowym z Excelsior.

Wpis powstał przy współpracy z marką oferującą usługi pielęgniarskie Gdynia. W skład oferty wchodzą między innymi kroplówki witaminowe Gdynia dedykowane między innymi dla osób, które uprawiają różne dyscypliny sportowe.

Sprawdź:  Liga holenderska kończy sezon bez mistrza!

Cele AZ Alkmaar do końca sezonu 2017/2018

AZ Alkmaar walczy o udział w europejskich pucharach. Zajmowane obecnie miejsce trzecie gwarantuje im udział w turnieju kwalifikacyjnym do Ligi Europy. Ewentualna wygrana w Pucharze Holandii gwarantuje im natomiast fazę grupową turnieju. Jednak w Alkmaar apetyty są znacznie większe. Kalmary tracą pięć punktów do Ajaxu Amsterdam, z którym zmierzą się na wyjeździe w przedostatniej kolejce Eredivisie. Tutaj stawką jest oczywiście awans do turnieju kwalifikacyjnego Champions League. Na czele tabeli z dużą przewagą niezagrożone PSV Eindhoven.

W próbie gonienia Ajaxu Alkmaar musi uważać również na rywali za plecami, którzy będą dążyć do odebrania im trzeciego miejsca. Tutaj przewaga jest jednak bezpieczna. Dziesięć punktów nad Utrechtem oraz jedenaście oczek nad Feyenoordem. Wydaje się zatem, że Kalmary mogą być spokojne udziału w rozgrywkach europejskich. Pozostaje tylko pytanie, co zagwarantuje sobie AZ Alkmaar do końca sezonu. Kwalifikacje do Ligi Europy, pewną fazę grupową, a może turniej kwalifikacyjny do Champions League? Odpowiedzi poznamy już pod koniec kwietnia.