Kolejne zwycięstwo w wykonaniu Kalmarów. Tym razem, rywalem drużyny z Alkmaar było włoskie Udinese. Spodziewaliśmy się bardzo trudnej przeprawy, ale naszym piłkarzom po raz kolejny udało się udowodnić, że są w bardzo dobrej w formie i w przyszłym sezonie spróbują podjąć walkę przynajmniej o podium tabeli.

W 31 min. meczu bramkę dla AZ po bardzo dobrej akcji kombinacyjnej zdobył nowy nabytek zespołu, Marko Vejinovic. Rywale z Włoch ruszyli do odrabiania strat. Choć było to spotkanie towarzyskie, mecz toczył się w bardzo dobrym tempie. Po kilku niewykorzystanych szansach Udinese z kontrą ruszyli goście. Po błyskawicznym ataku, piłkę silnym strzałem umieścił w bramce van Overeem.

Drugą połowę Udinese rozpoczęło od zmian. Na boisku pojawili się Nuytinck, Adnan oraz Perica. Szczególnie istotna była ta ostatnia zmiana, bowiem po jednej z akcji Perica dał się sfaulować w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem pokonał Bizota.

Sprawdź:  AZ Alkmaar rozbija Emmen 4:1

Choć gospodarze mocno naciskali na AZ, Kalmary rozbijały kolejne ataki Udinese i dowiozły zwycięstwo do samego końca. W drużynie gospodarzy całe 90 minut na ławce rezerwowych przesiedział Paweł Bochniewicz. To ostatnie spotkanie towarzyskie przed nadchodzącym sezonem Eradivise. Już za tydzień, Kalmary zmierzą się w pierwszym meczu ligowym przeciwko PSV Eindhoven.