Przygotowania do sezonu w toku. Na razie, drużyna prowadzona przez Johna van den Broma przegrała tylko jedno spotkanie towarzyskie przeciwko Panathinaikos 1-2. Wcześniej Almaar rozgromił Regioselectie 7:1, oraz wygrał z Oleksandriya (3:2), Polderse Selectie (3:2) oraz Club Brugge (3:1).

Pod koniec lipca Kalmary zmierzyły się jeszcze z Malagą i Cambuur. Oba spotkanie zespół z Alkmaar wygrał w bardzo przekonującym stylu. 26 lipca przeciwko Maladze AZ Wygrało 3-0, a bramki dla zespołu zdobyli w drugiej połowie Ouwejan, van Overseem oraz Seuntjens. Faworytem tego starcia była ekipa z Hiszpanii, dlatego tym bardziej cieszymy się z tego zwycięstwa.

29 lipca AZ Almaar podjął rywalizację z ligowym rywalem Cambuur. Po raz ostatni zespoły spotkały się w marcu w półfinale Pucharu Holandii. Bo bezbramkowym remisie AZ wygrało to spotkanie po konkursie rzutów karnych.

Sprawdź:  AZ Alkmaar rozbija Emmen 4:1

W sobotnie popołudnie zespół z AZ Alkmaar w świetnym stylu zdeklasował rywala, a cztery bramki dla drużyny Kalmarów zdobyli Weghorst, van Overeem, dos Santos oraz Stengs. Wszystko wskazuje na to, że nasi piłkarze są gotowi do podjęcia rywalizacji w nadchodzącym sezonie Eradivise. Przed nami jeszcze jedno starcie towarzyskie przeciwko Udinese we Włoszech, które zostanie rozegrane 29 lipca. Włoski klub może być dla Kalmarów godnym rywalem.